Obchody Dnia Niepodległości

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2017 / 2018 » Obchody Dnia Niepodległości

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI W PRZEDSZKOLU SAMORZĄDOWYM W MIKORZYNIE.

Nasze przedszkole włączyło się do Ogólnopolskiego konkursu”Przedszkole młodych patriotów”, którego głównym celem jest krzewienie postaw patriotycznych wśród dzieci. Aby zaszczepić u dzieci szacunek i miłość do Ojczyzny jak i wypracować pewne postawy patriotyczne, będziemy systematycznie wprowadzać tematykę dotyczącą Ojczyzny.

Okazją do tego było Święto Odzyskania Niepodległości, które zorganizowane zostało w piątek 10 listopada 2017r. W Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie.

Dzieci i personel w galowych strojach zebrały się na sali OSP, by godnie uczcić ten dzień. Akademię z tej okazji zorganizowały dzieci z Oddziału III- (5-6 letnie), przygotowane przez wychowawczynię panią Małgorzatę Jańską. Uroczystość rozpoczęła się polonezem a później dzieci recytowały wiersze i piosenki o charakterze patriotycznym. Charakteru tej uroczystości dodały kotyliony w barwach narodowych oraz odpowiednia dekoracja sali. W uroczystości wzięli również udział rodzice dzieci jak i przedstawiciele Rady rodziców.

Święto to było pierwszą lekcją prowadzącą do kształtowania postaw patriotycznych u dzieci.