Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Polska Majsterkuje z przedszkolakami.

Aktualności » Archiwum aktualności » Aktualności z roku szkolnego 2020/2021 » Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Polska Majsterkuje z przedszkolakami.

09.10.2020 r.

"Misie" stworzyły wspólną bajkę, której bohaterami są płazy: Jaszczurka- Sally, Żabka- Kumkatka oraz Marszczela Nela. Bajeczka liczy 9 ilustrowanych stron do kolorowania. Każde dziecko w grupie ma powieloną własną książeczkę. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Z zainteresowaniem oglądały swoje książeczki.

Jesienna przyjaźń Jaszczurki Sally”

W parku za przedszkolem, gdzie mieszkała sympatyczna Jaszczurka Sally na całego zaczęła królować jesień. Drzewa mieniły się różnymi odcieniami liści, a zwierzęta przygotowywały zapasy na zimę.

Sally była bardzo samotna i postanowiła znaleźć przyjaciela. Wybrała się w tym celu nad staw.

- Kum, kum, kam - mała żabka rechotała radośnie.

- Pochodzę z rodziny płazów i mieszkam nad stawem obok kasztanowca- przedstawiła się żabka.

- A ja jestem Sally. Czy zostaniesz moją przyjaciółką?

Po wspólnej zabawie, już jako dobre koleżanki razem poszły odwiedzić beznogą Marszczelę, która mieszkała niedaleko pod dębem. Marszczela wygrzewała się w gorących promieniach jesiennego słoneczka.

Po mile spędzonym popołudniu przyjaciółki zrobiły się bardzo śpiące. Czym prędzej przygotowały sobie legowisko blisko sosny by razem zapaść w zimowy sen.

Jaszczurka Sally szczęśliwa, że nie jest już taka samotna śniła o wiosennych zabawach z przyjaciółkami i o tym, że kiedy się obudzą razem pobiegną do dzieci z przedszkola i razem powitają nadchodzącą wiosnę.