Zabawy ruchowe i wesołe pląsy przy muzyce z udziałem seniorów i dzieci.

Akcja "Ćwiczyć każdy może" » Zabawy ruchowe i wesołe pląsy przy muzyce z udziałem seniorów i dzieci.

W środę 19.03.2014 grupa dzieci 6 letnich uczestniczyła w zabawach ruchowych i pląsach przy muzyce wraz z seniorami z Klubu Seniora „Pod Żurawiem”. Podczas wspólnych zabaw ruchowych wykorzystane były takie przybory jak: krążki, woreczki, hula-hop i chusta animacyjna. Ćwiczenia z tymi przyborami sprawiały radość i były atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Podczas ćwiczeń ruchowych doskonalona była ogólna sprawność fizyczna i koordynacja ruchowo-przestrzenna, zręczność, umiejętność reagowania na określone sygnały, a przede wszystkim umiejętność współpracy dzieci z osobami starszymi. Natomiast pląsy przy muzyce sprzyjały wspólnej zabawie, spontanicznemu tańcu i śpiewie, kształtowały poczucie rytmu i umiejętność naśladowania. Dzieci wraz z seniorami aktywnie uczestniczyli w zabawach muzyczno-tanecznych takich, jak: „Głowa, ramiona”, „Kaczuszki”, „Karuzela”. Atrakcją dla dzieci okazały się również występy i zabawy muzyczne przygotowane przez seniorów. Wszyscy wspólnie tańczyli i śpiewali przy akompaniamencie akordeonu. Uczestnictwo we wspólnych zabawach sprzyjało radosnemu nastrojowi, pozytywnym relacjom oraz integracji dzieci z seniorami.